Groźne spacery – weź pod uwagę niebezpieczeństwo złapania kleszcza

Lato to szczególny czas, w którym szczególnie dużo spacerujemy i mnóstwo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Parki, góry, lasy – to idealna okazja, by skorzystać z pięknej pogody i pooddychać trochę świeżym powietrzem, z którego najczęściej korzystamy właśnie na łonie przyrody, podczas wędrówek, wspinaczek i spacerów. Musimy jednak pamiętać, że najważniejsze podczas takiej wycieczki jest nasze bezpieczeństwo. Jest to nie tylko zwracanie uwagi na trasę – dobranie jej do warunków pogodowych, naszych umiejętności i sił, ale również odpowiedni strój i zadbanie o to, by nie wrócić z dodatkowym pasażerem. Jakim? Na przykład kleszczem, pajęczakiem, który przenosi mnóstwo niebezpiecznych chorób, a można go spotkać właśnie na takich terenach jak lasy czy łąki, a nawet miejskie parki. Warto przed wycieczką się więc zabezpieczyć przed atakiem ze strony zwierzęcia, które może zarazić nas na przykład groźną boreliozą.


Trudne leczenie

Koniecznie trzeba więc uważać na kleszcze, bo nie dość, że przenoszone przez nie choroby są bardzo groźne, to dodatkowo możemy spodziewać się tego, że nawet o zakażeniu nie będziemy wiedzieć. Bardzo trudno je wykryć i jeszcze trudniej leczyć, dlatego niewykluczone że mogą się szybko rozwijać w naszym ciele bez naszej wiedzy i uszkadzać nasze organy wewnętrzne. Na szczęście http://brm-med.pl/ oferuje pomoc w takich sytuacjach. Wystarczy zwrócić się do specjalistów Brm, by zadbali oni o to by wyeliminować chorobę. Jej skutki mogą być na tyle poważne, że czym prędzej powinniśmy się zwrócić o pomoc. Uszkodzenia narządów, inne choroby, a nawet śmierć – taki może być efekt działania na nas małego pajęczaka, który może nam podarować je razem z ukąszeniem. Wszystkie niespotykane objawy powinny nas zaniepokoić, a jako że Najnowocześniejsze badanie wykrywające boreliozę mogą umożliwić powrót do zdrowia, nie mamy nad czym się zastanawiać. W końcu zdrowie to najważniejsze co mamy.


Jak się zabezpieczyć

Przede wszystkim powinniśmy podczas wypraw używać odpowiedniego stroju, który zakrywa jak najwięcej ciała, jednak często to nie wystarczy by ustrzec się przed napastnikiem. Dodatkowo jeśli jest ciepło, to trudno przegrzewać się w pełnym stroju – najlepsze na odsłonięte partie ciała jest korzystanie z sprayów i aerozoli, które działają odstraszająco na napastnika. Ceny takich specyfików nie są wysokie, a mogą wręcz uratować nam życie. Po każdej wędrówce powinniśmy obejrzeć dokładnie całe nasze ciało, bo kleszcze i tak mogły znaleźć sposób na wgryzienie się w nasze ciało. Jeśli zauważyliśmy takiego pasażera na gapę, musimy czym prędzej go usunąć, ale delikatnie, pesetą, nie smarując go niczym bo wywoła to w nim wymioty, które mogą spowodować wprowadzenie do naszego ciała jeszcze większej ilości zarazków chorobowych. Obserwujmy ukąszenie, a jeśli pojawi się rumień, zwróćmy się do Brm med. Nawet jeśli to się nie stanie, choroba może być przyczajona i rozwijać się bez naszej wiedzy – na wszelki wypadek lepiej zbadać się - borelioza to podstępna i wyniszczająca choroba.