Woda – niezbędna do życia, ale niestety także czasami szkodliwa dla ciała

Od jakiegoś czasu wszyscy specjaliści do zdrowej diety i fitness wpajają nam, że należy wypijać około dwóch litrów wody dziennie. Nie do końca jest to prawdziwe – oczywiście, pić trzeba, woda jest konieczna do życia, jednak prawda jest taka, że pic należy wtedy, kiedy dopomina się tego organizm. Przyjmujemy wodę także w pokarmach, w końcu składa się z niej praktycznie wszystko – zwłaszcza owoce i warzywa – tym samym dostarczamy organizmowi płynów. To jednak nie wszystko – picie wody jest niezbędne, nie wszyscy jednak wiedzą, że nie każda woda jest dobra dla zdrowia. Niestety, aby sprawować jak najlepiej swoje funkcje, musi mieć odpowiednią budowę chemiczną – im mniej gęsta i twarda woda tym lepiej, ponieważ może ona wtedy swobodnie przenikać do komórek organizmu z krwią i oczyszczać je ze zbędnych produktów przemiany materii – zmniejsza to zakwaszenie organizmu, zapobiega chorobom i leczy te już istniejące. Warto zapoznać się ze stroną http://www.natura-zdrowie.pl/ – to tam znajdziemy wiele ciekawych informacji o tym, co tak naprawdę jest dobre dla naszego organizmu.


Woda lepsza od innych

Woda alkaliczna a dieta dna moczanowa - to między innym przed tą chorobą broni i leczy woda z Jonizatora. Woda, którą pijamy na co dzień, pełna jest minerałów i mikroelementów, często zbędnych i niepotrzebnych – woda alkaliczna jest ich pozbawiona, a ma tylko te, które rzeczywiście przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania i musimy w pewnej dawce je przyjąć. Tak dostosowana do naszego organizmu woda to klucz do zdrowia i lepszego samopoczucia, także pożegnanie się z chronicznym zmęczeniem. W końcu aż w 70% składamy się z wody właśnie – niemożliwą rzeczą byłoby, gdyby nie miała ona na nas wpływu. Kamica nerkowa, nowotwory, otyłość – na te schorzenia może dopomóc woda z jonizatora. Warto spróbować jej mocy – nic nie stracimy, a zyskać można wiele – jeśli może pomóc, dobrze chociaż spróbować.


Moda na zdrowie

Coraz częściej słyszy się o tym, że ludzie przechodzą na różnego rodzaju diety, chodzą na siłownię, prowadzą aktywny tryb życia – stąd też nic dziwnego, że bardziej interesujemy się zdrowym życiem i odżywianiem. Jonizator może w tym pomóc – dużo lepsza niż z kranu, woda jonizowana także wpływa lepiej na nasze organizmy. Dla wszystkich aktywnych i zainteresowanych zdrowym i nieprzetworzonym jedzeniem, wolnym od ulepszaczy i konserwantów taka woda to kolejny element zdrowej diety. Ustrzegając od chorób i wpływając na nas dobrze zyskuje rzesze fanów i zadowolonych, zdrowych zwolenników. Organizm nie jest zakwaszony, czujemy się lepiej – któż nie chciałby skorzystać z takiej możliwości. Wiadomo, że niektórych chorób nie da się wyleczyć samą wodą, ale udowodniono jej dobry wpływ na ciało człowieka. Pozostaje zachęcić do zmiany trybu życia na bardziej aktywny – ruch, spacery, a także zmienić dietę na taką, która nie wpędzi nas w kolejne choroby. Cholesterol i otyłość nie biorą się znikąd. Zadbajmy o to, dopóki jeszcze możemy, bo może być za późno.